High School Baseball

2019 BOYS ALL-STATE BASEBALL

WVSPWA CLASS AA

First team

P Carter Lyles, Scott, Sr. (captain)

P Conner Mullins, Chapmanville, Sr.

P Tim Via, Bridgeport, Sr.

C Eli Kirkendoll, Lincoln County, Jr.

IF Zack Whitacre, Frankfort, Sr.

IF Ryan Goff, Bridgeport, So.

IF Zach Robeson, Sissonville, Sr.

IF Noel Sizemore, Shady Spring, Sr.

OF Justin Lovell, Shady Spring, Sr.

OF Isaac Miller, Scott, Sr.

OF Mason Hamrick, Nitro, Sr.

UTIL Caleb Hare, Frankfort, Sr.

UTIL Nathan Kuhn, Scott, Sr.

UTIL Nick Stalnaker, Bridgeport, Jr.

UTIL Ethan Payne, Poca, So.

Second team

P Tommy Williams, Shady Spring, Jr.

P Nick Holtzapfel, Winfield, So. (captain)

P Peyton Brown, Scott, Sr.

C Eric Hoosier, Wyoming East, Sr.

IF McQuade Canada, Wyoming East, Jr.

IF Peyton Stover, Winfield, So.

IF Matt St. Clair, Shady Spring, Sr.

IF Hunter Poole, Petersburg, Sr.

OF Jacob Oates, Braxton County, Sr.

OF Jake Whiting, Roane County, Sr.

OF Casey Hurley, Chapmanville, So.

UTIL Hunter Moore, Lincoln, Sr.

UTIL Miles Williams, Point Pleasant, Sr.

UTIL Lane Jordan, Oak Hill, Jr.

UTIL Dawson Beckett, Logan, Jr.

Special Honorable Mention

Eli Brogan (Lincoln County), Danny Bush (Roane County), Matt Caldwell (Wyoming East),

Josh Cline (Oak Glen), Logan Conley (Braxton County), Jonathon Creese (Oak Glen), Landen

Fairchild (Winfield), Logan Gaddy (Nitro), Matthew Gainer (Elkins), Breeden Gilbert (Fairmont

Senior), Daylin Goad (Mingo Central), Atticus Goodson (Independence), Andrew Hazelwood

(James Monroe), Brody Jeffers (Point Pleasant), Nick Jewell (James Monroe), Caleb Jones (Oak

Hill), Tyler Kelly (Weir), Will Knight (Philip Barbour), Tyler Komorowski (Weir), Andrew

Little (Keyser), Jonathan Lyons (Oak Hill), Braydon McClung (Logan), Jason Meadows (Shady

Spring), Connor Neal (Fairmont Senior), Toby Payne (Poca), Read Shumacher (Elkins), Peyton

Sindledecker (Petersburg), Carter Smith (Point Pleasant), Sebastian Stewart (Frankfort), Brady

Vance (Westside), Brendan Whiteman (Frankfort), Tyce Wisnewski (Petersburg), Caleb Wynn

(Clay County)

Honorable Mention

Andrew Allen (Mingo Central), Pat Bart (Lincoln), Chase Berry (Chapmanville), Gage Bibey

(Philip Barbour), Peyton Branham (Logan), Garrett Brewer (Oak Glen), Xander Castillo (James

Monroe), Vincenzo Cava (Bridgeport), Drew Clark (Shady Spring), Tanner Corder (Philip

Barbour), Brandon Corley (East Fairmont), Grant Davis (Shady Spring), Ashton Deskins (Mingo

Central), Corey Elswick (Clay County), Levi Fox (Lewis County), Will Hackney (Sissonville),

Reid Hoover (Weir), Sam Ingram (Winfield), Cameron King (Berkeley Springs), Noah Leggett

(Liberty-Harrison), Clay Lester (Wyoming East), Grant Lowther (Robert C. Byrd), Jackson

Mace (Roane County), Peyton Meadows (PikeView), Garrett Moats (Grafton), Monroe Mohler

(James Monroe), Cole Morris (Berkeley Springs), Brandon Mullins (Herbert Hoover), Evan

Ogden (Bridgeport), Chandler Rhodes (Frankfort), Connor Robe (Bridgeport), Andrew Scarberry

(Nitro), Scott Soblit (Sissonville), Sebastian Spencer (Weir), Rhett White (Herbert Hoover),

Garrett Wilkerson (East Fairmont), David Wilson (Independence), Michael McKinney

(Independence), Chris Begley (Liberty R), Logan Williams (Liberty R), Zane Wolfe (Oak Hill)

Tags