High School Baseball

CLASS AA All-State Baseball Team

First team

P Carter Lyles, Scott, Sr. (captain)

P Conner Mullins, Chapmanville, Sr.

P Tim Via, Bridgeport, Sr.

C Eli Kirkendoll, Lincoln County, Jr.

IF Zack Whitacre, Frankfort, Sr.

IF Ryan Goff, Bridgeport, So.

IF Zach Robeson, Sissonville, Sr.

IF Noel Sizemore, Shady Spring, Sr.

OF Justin Lovell, Shady Spring, Sr.

OF Isaac Miller, Scott, Sr.

OF Mason Hamrick, Nitro, Sr.

UTIL Caleb Hare, Frankfort, Sr.

UTIL Nathan Kuhn, Scott, Sr.

UTIL Nick Stalnaker, Bridgeport, Jr.

UTIL Ethan Payne, Poca, So.

Second team

P Tommy Williams, Shady Spring, Jr.

P Nick Holtzapfel, Winfield, So. (captain)

P Peyton Brown, Scott, Sr.

C Eric Hoosier, Wyoming East, Sr.

IF McQuade Canada, Wyoming East, Jr.

IF Peyton Stover, Winfield, So.

IF Matt St. Clair, Shady Spring, Sr.

IF Hunter Poole, Petersburg, Sr.

OF Jacob Oates, Braxton County, Sr.

OF Jake Whiting, Roane County, Sr.

OF Casey Hurley, Chapmanville, So.

UTIL Hunter Moore, Lincoln, Sr.

UTIL Miles Williams, Point Pleasant, Sr.

UTIL Lane Jordan, Oak Hill, Jr.

UTIL Dawson Beckett, Logan, Jr.

Special Honorable Mention

Danny Bush (Roane County), Caleb Wynn (Clay County), Logan Conley (Braxton County)

Matthew Gainer (Elkins), Read Shumacher (Elkins), Will Knight (Philip Barbour), Connor Neal

(Fairmont Senior), Breeden Gilbert (Fairmont Senior); Braydon McClung (Logan), Logan Gaddy

(Nitro), Toby Payne (Poca), Landen Fairchild (Winfield), Tyler Komorowski (Weir), Tyler

Kelly (Weir), Josh Cline (Oak Glen), Jonathon Creese (Oak Glen), Atticus Goodson

(Independence), Andrew Hazelwood (James Monroe), Nick Jewell (James Monroe), Caleb Jones

(Oak Hill), Jonathan Lyons (Oak Hill), Matt Caldwell (Wyoming East), Brady Vance

(Westside), Jason Meadows (Shady Spring), Tyce Wisnewski (Petersburg), Peyton Sindledecker

(Petersburg), Morgan Little (Keyser)

Honorable Mention

Jackson Mace (Roane County), Corey Elswick (Clay County), Vincenzo Cava (Bridgeport),

Evan Ogden (Bridgeport), Connor Robe (Bridgeport), Pat Bart (Lincoln), Levi Fox (Lewis

County), Gage Bibey (Philip Barbour), Tanner Corder (Philip Barbour), Garrett Wilkerson (East

Fairmont), Brandon Corley (East Fairmont), Grant Lowther (Robert C. Byrd), Noah Leggett

(Liberty-Harrison), Garrett Moats (Grafton); Andrew Allen (Mingo Central),

Ashton Deskins (Mingo Central), Brandon Mullins (Herbert Hoover), Rhett White (Herbert Hoover), Andrew Scarberry (Nitro), Will Hackney (Sissonville), Scott Soblit

(Sissonville), Sam Ingram (Winfield), Sebastian Spencer (Weir), Reid Hoover (Weir), Garrett

Brewer (Oak Glen), David Wilson (Independence), Michael McKinney (Independence), Chris

Begley (Liberty R), Logan Williams (Liberty R), Zane Wolfe (Oak Hill), Monroe Mohler (James

Monroe), Xander Castillo (James Monroe), Grant Davis (Shady Spring), Drew Clark (Shady

Spring), Clay Lester (Wyoming East), Peyton Meadows (PikeView), Cole Morris (Berkeley

Springs), Cameron King (Berkeley Springs)

Tags